Itthon maradtak a pontok

Magabiztos nagyatádi győzelmekkel folytatódtak a II. osztályú utánpótlás-bajnokságok: a 11. fordulóban serdülő csapatunk hét, míg ifjúsági együttesünk kilenc góllal verte a Szombathelyi Haladást.

SERDÜLŐ II. OSZTÁLY 2017/2018 – 11. FORDULÓ
Rinyamenti KC – Szombathelyi Haladás
21 – 14 (10 – 06)

Nagyatád, Városi Sportcsarnok, 100 néző
Vezette: Csányi Tibor, Drinóczi Balázs

Rinyamenti KC: Szőcsényi – Balatincz 7 (5), Rácz S. 1, Kiss N., Tratnyek 5, Patak 3, Horváth K. 1
Csere: Melegh D. (kapus), Melles 2, Mórel 1, Urbán 1, Krivarics, Németh M., Torma B.
Vezetőedző: Siklerné Bárány Henriett

Szombathelyi Haladás: Balatoni – Dobos 2, Falussy 3, Móricz, Szekeres 3 (1), Tóth V., Gyallai
Csere: Takács Sz. (kapus), Sulyok 4 (1), Kuglics 1, Török F. 1, Kovács D., Kovács V., Markó
Vezetőedző: Mátés István

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA:
03. perc: 03–00
06. perc: 04–02
11. perc: 06–05
24. perc: 09–05

30. perc: 11–07
33. perc: 13–09
38. perc: 13–12
48. perc: 20–12

Hétméteresek: 6/5 illetve 4/2
Kiállítások: 8 perc illetve 4 perc

MESTERMÉRLEG

Siklerné Bárány Henriett: ” – Talán még mindig nevezhetjük idény eleji formának, amit ma láthattunk a lányoktól. Lassan, körülményesen szövögettük támadásainkat, sokszor elképzelés nélkül mentünk előre. Pozitívum, hogy a hatos falas védekezésünk viszonylag jól működött és ehhez társult a kapusaink jó teljesítménye. Gratulálok a lányoknak a győzelemhez, de még rengeteg dolog van, amiben javulnunk kell!”

*****
IFJÚSÁGI II. OSZTÁLY 2017/2018 – 11. FORDULÓ
31 – 22 (18 – 12)

Versenybíró: Gágó Róbert

Rinyamenti KC: Melegh D. – Rácz A. 9, Varga F. 2, Brezovszky 4, Finta 2, Ángyán 13 (6), Kiss N.
Csere: Fuisz 1, Horváth K., Rácz S., Rácz Z., Tulézi
Vezetőedző: Nagy Renáta

Szombathelyi Haladás: Balatoni – Horváth A. 1, Horváth H. 7 (6), Németh F. 8, Szár, Szekeres 3, Németh R. 2
Csere: Sulyok 1, Fodor Cs., Horváth K., Laczó, Nyári, Szabó K., Tóth V.
Vezetőedző: Huszár Benjámin

06. perc: 05–01
12. perc: 07–02
18. perc: 11–05
23. perc: 15–07

33. perc: 19–13
39. perc: 22–15
47. perc: 26–18
50. perc: 28–20
54. perc: 29–22

Hétméteresek: 6/6 illetve 7/6
Kiállítások: 8 perc illetve 16 perc

Piros lap:
– Finta Dóra (Rinyamenti KC – 51.p. – harmadik kétperces kiállítást követően)
– Horváth Kitti (Szombathelyi Haladás – 60.p. – harmadik kétperces kiállítást követően)

Nagy Renáta: ” – Bár kisebb pontatlanságok becsúsztak, ettől függetlenül végig kézben tartottuk a meccset, egy pillanatig sem kellett aggódni az eredményt illetően. A feszes védekezésünk meghatározó volt, ehhez jó kapusteljesítmény is párosult, támadójátékban pedig rendkívül egységesek voltunk. A mérkőzés alakulása lehetővé tette, hogy gyakoroljuk a különböző taktikai variációkat, valamint azt, hogy akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak, ezúttal megmutathassák magukat. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!”

Folytatás 2018. február 8-án a Mohácsi TE ellen. A serdülő mérkőzés 16:00 órakor, míg az ifjúsági találkozó 17:30-kor kezdődik a Városi Sportcsarnokban.