A tabella középmezőnyében női csapatunk

A koronavírus járvány miatt a tavaszi szezon is hasonlóképp rendhagyó módon zajlik, mint az ősszel. A mérkőzéseket zárt kapuk mögött rendezzük meg, és most már csak a felnőtt bajnokik kerülnek csak lejátszásra. NBI/B-s felnőtt női csapatunk jelenleg a tabella 7. helyén áll, két csapattal is pontegyenlőséggel. Nézzük az eredményeket.

A Rinyamenti KC felnőtt női NBI/B-s csapata a 2020/2021-es bajnokság tavaszi fordulójában 2 győzelem, 2 döntetlen, 3 vereség eredménnyel jelenleg 12 ponttal a tabella 7. helyén áll. A bajnokság góllövő listájának második helyén áll Hegedüs Dorottya játékosunk 97 góllal (4-el lemaradva az első helytől), reméljük a szezon végére az élre állhat, sok sikert kívánunk neki. Szurkolóink a hazai mérkőzéseinket élő közvetítésben követhetik facebook oldalunkon, itt pedig most összefoglaljuk az eddigi eredményeket.

Egy idegenbeli és egy hazai döntetlennel kezdtük a tavaszi szezont, megérdemelt, fontos 1-1 pontot szereztünk.

2021. január 30.
Szentendrei NKE – RKC
29-29 (félidő: 13-12)

Gólszerzők: Hegedüs Dorottya: 10, Ghetu Andrea: 6, Póczik Kata: 5, Szandai Martina: 3, Kovács Dorina: 3, Horn Mónika: 2.
Jegyzőkönyv

2021. február 12.
RKC – Mohácsi TE 1888
25-25 (félidő: 12-13)

Gólszerzők: Hegedüs Dorottya: 8, Kovács Dorina: 5, Ghetu Andrea: 5, Póczik Kata: 2, Brezovszky Fióna: 2, Fekete Alexandra: 2, Kadlicsek Zea: 1.
Jegyzőkönyv

A következő fordulóban a jelenleg tabella második Kozármisleny csapatát látogattuk meg, ahol papírforma szerint ért véget a mérkőzés.

2021. február 20.
Kozármisleny SE – RKC
27-17 (félidő: 16-7)

Gólszerzők: Hegedüs Dorottya: 6, Kovács Dorina: 4, Kalmár Emese: 2, Antal Anett: 2, Bárdió Zsófia: 1, Brezovszky Fióna: 1, Fekete Alexnadra: 1.
Jegyzőkönyv

Február utolsó mérkőzését itthon játszottok a DKKA U20 ellen, ahol az első félidő kezdeti nehézségei fölé kerekedve egy remek második félidő után jó játékkal győzedelmeskedtünk.

2021. február 26.
RKC – DKKA U20
31-23 (félidő: 11-14)

Gólszerzők: Kovács Dorina: 7, Brezovszky Fióna: 5, Antal Anett: 5, Hegedüs Dorottya: 4, Fekete Alexandra: 3, Bárdió Zsófia: 2, Ghetu Andrea: 2, Kalmár Emese: 2, Póczik Kata: 1.
Jegyzőkönyv

Újabb hazai mérkőzés várt ránk, a nagy rivális, a Gárdony-Pázmánd NKK látogatott hozzánk. A lányok állták a sarat, de végül egy góllal elmaradva elvesztettük a két pontot.

2021. március 13.
RKC – Gárdony-Pázmánd NKK
23-24 (félidő: 12-16)

Gólszerzők: Antal Anett: 5, Ghetu Andrea: 4, Kovács Dorina: 3, Brezovszky Fióna: 3, Hegedüs Dorottya: 3, Póczik Kata: 3, Fekete Alexandra: 2.
Jegyzőkönyv

Zsinórban a harmadik hazai mérkőzés várt ránk március végén, ahol a tabella negyedik NEKA csapata állt szemben felnőtt női csapatunkkal a Nagyatádi Városi Sportcsarnokban. Nagy meglepetésre, remek játékkal, kimagasló teljesítménnyel győzedelmeskedni tudtunk fölöttük.

2021. március 26.
RKC – NEKA
29-27 (félidő: 14-10)

Gólszerzők: Hegedüs Dorottya: 10, Ghetu Andrea: 7, Kovács Dorina: 5, Póczik Kata: 4, Fekete Alexandra: 3.
Jegyzőkönyv

Április első napján szintén hazai mérkőzés került megrendezésre, ezúttal a szomszéd város, az örök rivális Csurgó NKC-t vártuk. Sajnos megleptek minket, és hiába a második félidő megfeszített munkája, az utolsó másodpercekben maradtunk alul.

2021. április1.
RKC – Csurgói NKC
22-24 (félidő: 9-14)

Gólszerzők: Hegedüs Dorottya: 11, Kovács Dorina: 4, Ghetu Andrea: 3, Póczik Kata: 2, Kurucz Ivett: 1, Antal Anett: 1.
Jegyzőkönyv

Köszönjük kedves szurkolóink türelmét, a megváltozott körülményekhez való alkalmazkodását, reméljük minél előbb biztonságosan, nyílt kapukkal várhatunk mindenkit. Hazai mérkőzéseink továbbra is facebook oldalunkon követhetőek élőben. Hajrá RKC!